Yoğurt ve Yoğurt Suyunun Yararları

BY IN Sağlık NO COMMENTS YET , , ,

Yoğurt ve Yoğurt Suyunun Yararları

Yoğurt ve Yoğurt Suyunun Yararları

Üstelik yoğurt suyunda bulunan B2 vitamini, Türkiye’de eksikliği en çok görülen vitamin. Çorba yapın, ayran yapın ama mutlaka kullanın!

Yoğurdun suyunda bulunan ve Türkiye’de eksikliği en fazla görülen vitaminlerden biri olan B2 vitamininin, Sağlık açısından son derece faydalı olduğu belirtiliyor. Yoğurdun kalitesini ve lezzetini artıracağı düşüncesiyle suyunun dökülmesinin son derece yanlış olduğunu belirten uzmanlar, “Çorba yapın, ayran yapın veya Su niyetine için. Ama vitamin yönünden çok zengin olan bu Suyu mutlaka kullanın” diyorlar.

Yoğurdun suyuna sarı ve yeşilimsi rengi veren B2 vitaminidir. Yoğurdun suyunun dökülmesi ile sağlık açısından son derece faydalı olan bu vitamin de boşa gidiyor.

Yoğurdun faydası çok!

Yoğurt, sabahtan akşama kadar günün her saatinde yenilebilecek, harika bir besin… Ancak uzmanlar, yoğurttan daha iyi sonuç alınması için suyuyla birlikte yenmesi gerektiğini söylüyor. Bulaşıcı hastalıkların tedavisinde de oldukça önemli olan yoğurt, özellikle uyku problemi çekenlere öneriliyor.

Kahvaltıdan sonra yenen yoğurt, sindirimi kolaylaştırıp, bağırsakların çalışmasına yardım eder. Her yaşta hemen hemen herkes için uygundur.Ancak, midesi çok duyarlı olanlara,onikiparmak bağırsağı ülseri olanlara dokunur.Yoğurt, hastalar ve zayıf bünyeler için sütten daha besleyici sindirimi kolay bir gıdadır.Aynı zamanda bağırsaklarda bulunan tehlikeli ve zararlı mikropların(Amiplerin) çoğalmalarına ve hatta yaşamalarına engel olan bir besindir.Bu sebepten tifo ve ishal zamanlarında yoğurt adeta bir ilaç gibi tavsiye edilmektedir. Tüberkülozlu hastalar üzerinde de antibiyotik etki gösterir.

Yoğurt aynı zamanda bulaşıcı hastalıkların tedavisinde de oldukça öneme sahiptir. Çocukları n bulaşıcı karaciğer iltihabı (hepatit) hastalıklarının diyet tedavilerinde kullanılır.
Ayrıca,yüze ve boyna sürülürse cildi canlandırır.Yirmi dakika kalsın cildinizde,sonra da gül suyuyla silin. Yoğurt yiyen kişilerin saçları parlak olur . Rahat bir uyku için de yoğurt yiyebilirsiniz.

Share This:

Siz ne düşünüyorsunuz ?