Toyota Verso’ya İnce Makyaj

BY IN Bunları Biliyor muydunuz ? NO COMMENTS YET , , ,

Toyota Verso’ya İnce Makyaj

Toyota Verso’ya İnce Makyaj

Yaris ve Auris gibi artık Verso da Toyota’nın yeni yüzüne sahip.

İlk İzlenimler

Yedi kişiye kadar yolcu ta- şıyabilen değişken iç mekan; eksiksiz donanım İkinci sırada küçük ve dar koltuklar; hissiz direksiyon; ağır kanlı sürüş özellikleri.

Neler Yeni
Toyota, 2009’dan bu yana ürettiği Verso’yu, yeni ızgara ve farlar, daha küçük aynalar ve daha belirgin bir arka difüzör kullanarak makyajladı. İç mekanda bolca ince dokunuşa yer verilirken, süspansiyon ve direksiyon
daha konfor odaklı ayarlara kavuştu. Motor gücüyse 126 Hp’den 124 Hp’ye gerilerken, tüketim 5.6 lt/100 km’den 4.9 lt seviyesine çekilmiş.

Sürüş Özellikleri
Motor yapı olarak kaba ama başarılı bir makine: En iyi özelliklere sahip olmasa da canlı, altı devirlerden itibaren güçlü ve başarılı bir çekişe sahip. Bunun dışında ise Verso’nun sürüş özellikleri eskiden olduğu gibi: Süspansiyon görevini başarıyla yerine getiriyor ama eskiden olduğu gibi hissiz olan direksiyonuyla ağır kanlı hissettiriyor.

Sonuç
Hesabını bilen ailelerin Verso’yu da dikkate almaları gerekir. Life adlı orta seviye donanım paketi, 5 koltuk ve 124 Hp’lik dizel motorla Almanya’da 25 bin 900 Euro’ya satılıyor. Üçüncü sıradaki ilave iki koltuk için istenen opsiyon fiyatıysa 650 Euro. 2.0 lt’lik Tdı motorda yeni ve daha kaliteli malzemelerle kokpit göze daha hoş görünüyor. Yuvarlak göstergeler hala ortada, vites kolu ise rahat ulaşılabilecek şekilde yüksekte. Verso’nun 4.46 m’lik uzunluğuna 7 kişilik oturma kapasitesi sığabiliyor. Buna sahip bir Touran’ın fiyatı ise en azından 29 bin 200 Euro.

Teknik Veriler
Önde enlemesine yerleştirilmiş turbo dizel motor; silindir başına 4 supap; motor hacmi: 1998 cc; maksimum güç: 124 Hp-3600 d/d; maksimum tork: 310 Nm-3600 d/d; önden çekiş; 6 ileri manuel şanzıman; yakıt deposu: 55 lt; 0-100 km/s: 11.3 sn; maksimum hız: 185 km/s; tüketim: 4.9 lt/100 km; Co2 emisyonları: 129 gr/km.

Share This:

Siz ne düşünüyorsunuz ?