Sigarayı bırakmak için öneriler

BY IN Annelere özel NO COMMENTS YET , , , ,

Sigarayı bırakmak için öneriler

Sigarayı bırakmak için öneriler

* Sigara içmek yerine yapabileceğiniz başka şeylerin listesini yapın, özellikle ellerinizi kullanabileceğiniz aktiviteler, örneğin yapbozlar veya iğne isleri.

* Kendiniz ve bebeğiniz için satın almak istediğiniz şeylerin listesini yapın. Normalde sigara için harcadığınız parayı bu eşyaları almak için bir kenara koyun.

* Sizi “tetikleyen” sigara içmenize neden olan tüm etmenleri belirleyin. Onlardan kaçınmak için veya başka türlü ele almak için planlar yapın.

* Yemeklerden sonra sigara içmek yerine, dişlerinizi fırçaların, bulaşıkları yıkayın veya yürüyüş yapın.
Eğer araba kullanırken her zaman sigara içiyorsanız, arabanızın içini ve dışını temizleyin ve oda spreyi kullanın. Radyoda veya CD’de çalan şarkıya eşlik edin. Seslendirilmiş bir kitap dinleyin.Bir süre için otobüsle yolculuk yapın veya carpool yöntemini (arabası olan kişilerin işbirliği yaparak trafiğe her gün birinin çıkması ve diğerini ise veya eve götürmesi) kullanın.

* Bol miktarda su için.

Eğer sigarayı birakmakta hala zorlanıyorsanız, yeni bir araştırma, bir ” sigarayı bırakanlara yardım hattı” kullanmanın böyle bir yere tek basına gitmekten iki kat etkili olduğunu belirlemiştir.Ayni deneyimi yasamış olan biriyle doğrudan konuşabilirsiniz.

Share This:

Siz ne düşünüyorsunuz ?