Sağlıklı Beslenmek için Yedi Değişiklik

BY IN Diyet NO COMMENTS YET , , ,

Sağlıklı Beslenmek için Yedi Değişiklik

Sağlıklı Beslenmek için Yedi Değişiklik

Favori yemekleriniz den vazgeçmek zorunda kalmadan nasıl sağlıklı beslenmeliyiz? Eğer sağlıklı beslenmek istiyorsanız bu yazıyı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Beslenme alışkanlıklarınızdan neleri değiştirmeniz gerektiğini iyi bilip uygulamanız gerekmektedir. Diyet listelerine baktığımızda kimilerine uygulanması kolay görünse bile kimilerine göre uygulanması zordur.

1. Daha Çok Su
Suyun elzem olduğuna şüphe yok. Vücudumuzda su oranının yüksek olduğunu biliyoruz ama suyun açlığımızla ilgili mücadelede büyük katkısını biliyor muydunuz ? Her zaman olmasa da açlık hissettiğimizde mücadele büyür. Sık sık bir şeyler atıştırmak istediğinizde bir bardak su içmeyi ihmal etmeyin.

2.Tabağınızda Daha Çok Sebze Yer Alsın
Tabağınızda sebzelere ağlık vererek bazı gıdaları ortadan kaldırmak anlamına gelmez.Aksine sağlıklı olanları ilave etmek anlamına gelir.Yapraklı ve yapraksız sebzeler , kızartılmış patates tabağından daha iyi bir seçim olduğunu unutmayalım. Sebze tabağınız dan sonra bir kaç tane kızartılmış patates yiyebilirsiniz.Lakin doygunluk hissedeceğiniz için bir kaç adeti geçmeyeceği kesindir.

3. Etsiz Bir Gün
Haftada bir gün etsiz akşam yemeği tüketen birçok kişinin kilo verdikleri kanıtlanmıştır.

4.”Suçluluk olmayan bir gün planlayın”
Diyetlerden, nelerin yenmemesini,sürekli uyarılıyoruz.Genellikle çikolatalı pastanın kesinlikle yasak
olduğunu anladığımızda tam onu ne kadar istediğimizi devamlı düşünmeye başlarız.Kendinizi depresif duygu altında ve suçluluk duymamak için haftanın bir günü serbest gün olarak belirleyin.

5.Sağlıklı alternatifler
Sizin sevdiğiniz yiyeceklerden daha sağlıklı alternatifler arayın.Örneğin patates kızartması yerine patates haşlaması ile değiştirin.İstediğinizle kaloriler dengede olmaya çalışır.Böyle devam ederse ne ala.

6.Yeni şeyler deneyin
Yeni gıdaları ne kadar sıklıkla deniyorsunuz.Her hafta daha önce yemediğiniz bir besini tüketmenizi öneriyoruz.Sizin hiç tahmin etmedikleriniz bile seveceğiniz bir şey çıkabilir.

7.Sizin sevdiğiniz yemekleri de unutmayın
Eğer bir süre sevip te yemediğiniz yemek varsa hatırlatın sağlıklı ise hiç durmayın menünüze ekleyin.

Share This:

Siz ne düşünüyorsunuz ?