Pratik Bilgi – Cilt kremi

BY IN Bunları Biliyor muydunuz ? NO COMMENTS YET , , , ,

Pratik Bilgi - Cilt kremi

Pratik Bilgi – Cilt kremi

Yağlı cilt kremine ” soğuk krem” denilir, çünkü bol suyla yapılır ve sürdüğünüz zaman buharlaşan su cildinize serinlik verir. Cilt kremleri arasında en eski olanlardan biridir. 157 yılında Yunanlı doktor Galen tarafından icat edilmiştir.

Cilt kremi ne yapabiliriz :
Geçici dövmeleri silebilirsiniz, geçici dövmelere çocuklar bayılır, fakat bunları çıkarmak çok zor olabilir. Dövmeyi daha kolay silebilmek için üstünü yağlı cilt kremiyle ovarak yumuşatın ve sonra bir el beziyle yavaş yavaş silin.
Araç tamponlarına yapıştırılan çıkarmaları silebilirsiniz, aracınızın tamponu kısmen aşınmış, ucuz çıkartmalarla mı kaplı ? Bunların üstüne yağlı cilt kremi sürün ve iyice emdirin, sonra kolaylıkla soyup çıkarabilirsiniz.
Yüz boyası yapabilirsiniz, bir parti için yüz boyamanın güvenli ve kolay bir yoludur. 1 çay kaşığı mısır nişastası, 1/2 çay kaşığı cilt kremi ve 2 damla yiyecek renklendiricisini ( istenilen renkte ) karıştırın. Minik bir boya fırçasıyla çocunuğunuzun yüzünü istediğiniz desenlerle boyayın, sonra sabunla yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Share This:

Siz ne düşünüyorsunuz ?