Bu Sebzeler İhmale Gelmez !

BY IN Sağlık NO COMMENTS YET , , , , , , , , , ,

sebzeler

Bu Sebzeler İhmale Gelmez

Menümüzde daha sık bulunması gereken sebzeler vardır. Kanımızı temizleyen, gücümüze güç katan, cildimizi güzelleştiren ve yaşlanmayı geciktiren bu sebzeler hangileridir hiç merak ettiniz mi? İşte bu sebzeler hakkında bilmedikleriniz.

Turp

Biraz acımsı olsa da içinde folik asit, C vitamini fosfor , çinko ve içinde barındırdığı yaşlanma karşıtı antioksidanlar vardır. Cildimize nem katar ve sindirim sistemine yardımcıdır. Alternatif tıpta turp suyu soğuk algınlıklarına, idrar yolları ve böbrek iltihaplanmalarında başarı ile kullanılır. Doğal şeklinden başka zeytinyağı , limon ve deniz tuzu ile tatlandırarak ta tüketebilirsiniz.

Kırmızı Pancar

Pancardaki betalin maddesi iltihaplanma için birebirdir. Karaciğerdeki toksinlerden arındırır. Hormonal problemi olanlar , uzun süreli hastalıklarla mücadelede ve ilaç tedavisi olan kişilerin sıklıkla tüketmesi gereken sebzedir. Karotenoid maddesi gözlere faydalıdır.

Lahana, Karnabahar ve Brokoli

Bu sebzeler şifa kaynağıdır. Kanserle mücadele eder ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Patates püresi yerine karnabahar püresini hiç denediniz mi ? Kulağa hoş gelmeyebilir ama denediğinize pişman olmayacaksınız.

Pırasa, Soğan ve Sarımsak

Bu üçlü kanserle mücadelede üst sınıfta yer alır.Yaşlanma karşıtı olduğu gibi tansiyonu düşürme özelliğine sahiptir. Kan şekerini düzenler. Soğuk algınlıklarından korur.

Kereviz

Kereviz kökünde minerallerin yanı sıra C, K ve B vitamini yönünden zengindir. Antioksidan özelliğinin yanı sıra ağrı kesici özelliğe sahiptir. Çorbalarda patates yerine kereviz deneyin, pişman olmayacaksınız.
Bu sebzelerle yapılan çorba ve yemekler için yemek tarifleri bölümümüzü ziyaret etmeyi unutmayın!

Share This:

Siz ne düşünüyorsunuz ?