Aspirin’in yararları

BY IN Bunları Biliyor muydunuz ? NO COMMENTS YET , , , , , , , , , , , , , ,

Aspirin'in yararları

Aspirin’in yararları

Söğüt ağacının kabuğu doğal bir ağrı kesici ve ateş düşürücü olan salisin maddesi bakımından zengindir. 3.yüzyılda Hipokrat bunu baş ağrısı ve diğer ağrılara karşı kullanmıştır. Daha sonra kızılderililer de dahil olmak üzere, şifa vermek için çalışan birçok kimse geleneksel olarak salisin içeren bitkileri soğuk algınlığı ve grip semptomlarını tedavi etmek için kullanmıştır. 1899 yılında Bayer’de kimyager olan Felix Hoffman salisinin değişik bir türevi olan ve çoğunlukla aspirin olarak bilinen asetilsalisilik asidi geliştirmiştir.

Böcek ısırması veya sokmasında duyulan acıyı giderin, sivrisinek veya arının soktuğu yeri ıslatıp üstünü aspirinle ovarak iltihaplanmasını önleyin.

Sivilceleri kurutun, ergenlik çağını geçmiş olanlarımızda bile ara sıra sivilce çıkar. Bir aspirini ezin ve az suyla nemlendirin. Bulamacı sivilceye sürün ve 1-2 dakika bekleyin sonrada sabunlu suyla yıkayın.

Kepeği önleyin, pullanan baş derisini kontrol altında tutmak için iki aspirin tabletini iyice ezip şampuanınıza katın, saçları şampuanladıktan sonra 1-2 dakika bekleyin sonra durulayın ardından da aspirinsiz normal şampuanla yıkayın.

Ayrıca ayak nasırlarınızı tedavi edebilir, saça eski rengini kazandırır ve gömleğinizden ter lekelerini çıkarır.

Share This:

Siz ne düşünüyorsunuz ?