Alternatif Gıda Seçimleri

BY IN Diyet NO COMMENTS YET , , , , , , , , , , , ,

Alternatif Gıda Seçimleri

Alternatif Gıda Seçimleri

Besleyici gıdaları beslenme planınıza eklemek sizim için gittikçe zorlaşabilir. Yediğiniz gıdalardan sıkılmış olabilirsiniz. Aşağıdaki noktalar sağlıklı olan farklı gıdaları seçmeyi kolaylaştırabilir.

– Lif açısından zengin olan kompleks karbonhidratlar vücudunuz için sabit bir enerji kaynağıdır ve daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olur. Tam buğday ekmeği, tortilla ve risotto ( İtalyan usulü peynirli veya etli pirinç çorbası ) yemeğe çalışın.

– Yeşil yapraklı sebzeler, örneğin ıspanak ve brokoli, turuncu sebzelerden, örneğin tatlı patates ve havuçtan daha farklı besinler içerirler. Her gün bu sebzelerden yemeğe çalışın. Büyük bir porsiyon ihtiyaçlarınızı tatmin edebilir ve Balkabaklı kek aynı zamanda çok lezzetli olabilir. Yapışmaz bir tavada biraz su ısıtın, daha sonra kabak,domates, sarı kabak ve soğan ekleyin. Kapağını kapatın ve 30 ila 45 dakika pişirin.

– Besin değeri yüksek olan gıdalar, örneğin meyveler ve sebzeler,bol vitamin ve mineral sağlar ama yüksek kalorili değillerdir.Örneğin, kivi herhangi bir başka meyveye göre daha fazla C ve E vitamini barındırır. Ayrıca doğal bir müshildir.

Share This:

Siz ne düşünüyorsunuz ?