Alternatif Gıda Seçimleri 2

BY IN Diyet NO COMMENTS YET , , , , ,

sebze

Alternatif Gıda Seçimleri 2

Kıvırcık salata seçerken koyu renkli olanları seçmek daha iyidir. Marul ve ıspanak bol miktarda A vitamini ve folik asit içerir. Iceberg marul en fazla lif oranına sahiptir ve potasyum için iyi bir kaynaktır. Aragula ve marul salatası doku ve A ve C vitamini ekler. Tatlı yiyeceklere düşkünlüğü kontrol edebilmek için kendinizi günde 100 kalori şekerleme ile sınırlayın – bir avuç jelibon gibi.
İhtiyacınız olan besinleri almak için farklı yollar mı arıyorsunuz ? Bir sebze porsiyonu için 1/2 kase spagetti sosu deneyin. Bir porsiyon ekmek ve tahıl grubu için 3 kase patlamış mısır ihtiyaçlarınızı karşılar. Ayrıca protein almak için 1/4 kase yumurta yerine geçen bir gıda, 2 yemek kaşığı herhangi bir kuruyemiş yağı veya 120 gram işlenmiş sebze proteini seçin.
Balık yemek sağlıklıdır ve bunları diyetinize eklemelisiniz. Balıkların çoğunda yağ oranı düşük ve B vitamini, demir, çinko, selenyum ve bakır oranı yüksektir. Çeşitli balık türlerini seçmek diyetinize mükemmel, sağlıklı katkılarda bulunur ve balığı sıklıkta yiyebilirsiniz.

Share This:

Siz ne düşünüyorsunuz ?